Pogoda na weeekend majowy 2012

Prognoza Zostaw komentarz

Przepowiednia pogodowa na okres między 28 kwietnia a 6 maja 2012, a więc jest to prognoza na majowy długi weekend

Data publikacji:

Doczekaliśmy się chyba na prawdziwe lato tej wiosny, gdyż tegoroczny weekend majowy, który chyba trzeba nazwać długim wolnym tygodniem majowym 2012 będzie wręcz upalny. Między 1 a 3 maja 2012 zanotujemy temperatury powyżej 23 stopni w całej Polsce. 4, 5, 6 maja to już temperatury „zahaczające” o trzydziestą kreskę naszych termometrów.

W tym roku tzw. Majowy Długi Weekend będzie wyjątkowo długi. 1 maja 2012 to wtorek, 3.V to czwartek. Jeśli ktoś był w stanie zorganizować sobie urlop, to w tym roku można mieć nawet 9 dni wolnego!

Wracając do pogody: ostatnie dni nie były takie gorące, więc przywyknąć musimy chwilę do upałów. Warto – przy zapowiadanych na tegoroczny majowy weekend upałach – pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, nakryciach głowy. Szczególnie starsze osoby i dzieci powinny unikać długiego przebywania na otwartym słońcu w wysokich temperaturach.

Co do opadów: na szczęście mogą to być między 28 kwietnia a 6 maja 2012 jedynie przelotne, ale gwałtowne ulewy i burze (w niektórych częściach kraju).

Zostaw komentarz

© 2012 - 2014 pogoda.mymo.pl
Prognoza pogody dla Twojego miasta na dziś, jutro i cały tydzień